انواع صندلی گیمینگ

در نزد گیمرها صندلی های بازی به طور فزاینده ای محبوب شده اند. اگر در چند سال گذشته زمانی را صرف تماشای ورزش ‌های الکترونیکی، پخش ‌کننده‌ های توییچ یا هر گونه بازی کرده‌ اید، احتمالا با ظاهر قابل تشخیص این قطعات گیمر آشنا هستید. همچنین اگر این راهنما را می خوانید، به احتمال زیاد در حال بررسی بهترین صندلی گیمینگ هستید.

اما، با وجود گزینه های بسیار زیاد، چگونه می توانید صندلی مناسب را انتخاب کنید؟ هدف این راهنمای خرید صندلی بازی این است که تصمیم خرید شما را با ارائه بینش ‌هایی در مورد مهم ‌ترین عناصری که در انتخاب شما تاثیر دارند، آسان‌ تر کند.

بهترین صندلی های گیمینگ

نکاتی که هنگام خرید بهترین صندلی گیمینگ باید در نظر بگیرید

قبل از اقدام برای خرید، باید از مزایا و معایب صندلی های بازی و آنچه باید به دنبال آن باشید آگاه باشید. این موضوع بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد هر صندلی را به درستی تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که ویژگی های مورد نظر شما را دارد. در اینجا 7 نکته وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

1- ارگونومی

شاید ارگونومی بودن مهم ترین عاملی باشد که باید در هنگام خرید بهترین صندلی بازی در نظر گرفت. اما دقیقا چیست؟

ویژگی های بهترین صندلی گیمینگ

خب، ارگونومی به فرایند طراحی چیزی بر اساس مجموعه ‌ای از اصول روان ‌شناختی و فیزیولوژیکی اشاره دارد تا به بهترین شکل برای کاربر مناسب باشد. صندلی بازی ارگونومیک، صندلی ای است که با در نظر گرفتن بازیکن طراحی شده است تا بهره وری و کارایی را ارتقا دهد. به بیان ساده تر، یک صندلی بازی ارگونومیک به شما در حفظ وضعیت بدنی خوب، حمایت از حرکات، کاهش کمردرد و بهبود زمان واکنش به بازی کمک می کند.

بنابراین، چگونه می توان تشخیص داد که یک صندلی بازی به صورت ارگونومیک طراحی شده است؟ چند عنصر ارگونومیک مهم وجود دارد که باید به دنبال آن ها باشید. هر صندلی بازی که ادعا می کند ارگونومیک است باید حداقل شامل موارد زیر باشد:

  • درجه بالایی از سازگاری: شما باید بتوانید ارتفاع صندلی، زاویه پشتی و تکیه گاه دست ها را طوری تنظیم کنید که تناسب بهتری با بدن شما داشته باشند. هر چه تنظیمات بیشتری انجام دهید، بهتر است.
  • کمک کمری: بهترین صندلی ‌های بازی پشتیبانی کمری قابل تنظیمی را ارائه می ‌دهند که می‌ توانید آن را تغییر دهید تا منحنی ستون فقرات پوشش دهد. برخی صندلی ها دارای بالش کمری هستند که به این هدف عمل می ‌کنند.
  • یک تکیه گاه بلند و منحنی که قسمت بالایی پشت و گردن را پشتیبانی می کند.
  • قفل ‌های شیب یا مکانیزم‌ های کششی برای کج نگه داشتن تکیه‌ گاه‌ ها و قرار دادن حالت ‌های مختلف استفاده می ‌شوند.

سایر ویژگی ‌های ارگونومیک پیشرفته، مانند پارچه ‌های توری قابل تنفس، حرکت واکنش‌ پذیر، دسته‌ های 4 بعدی (قابل تنظیم در همه ابعاد) و موارد دیگر، بیشتر در صندلی‌ های بازی گران قیمت و سطح بالا یافت می ‌شوند. بر اساس بودجه خود، ممکن است مجبور شوید برای آن ها امتیازاتی قائل شوید.

2- کیفیت ساخت:

کیفیت ساخت دومین عاملی است که هنگام خرید بهترین صندلی گیمینگ باید در نظر گرفت. هرچه ساخت و ساز بهتر باشد، صندلی بازی شما بیشتر دوام خواهد آورد. شما نمی خواهید پولی را برای صندلی خرج کنید که ممکن است تنها پس از چند هفته استفاده بشکند یا ناخوشایند شود.

باز هم، کیفیت ساخت صندلی تا حد زیادی با قیمت گذاری مرتبط است. بنابراین اگر به دنبال چیزی با قیمت خیلی پایین هستید، انتظار کیفیت عالی نداشته باشید، اما سعی کنید تا جایی که ممکن است یک ساخت زیبا را انتخاب کنید.

قاب یک شاخص قوی برای کیفیت ساخت است. فریم ‌های باکیفیت از فلز ساخته می ‌شوند که به احتمال زیاد فولاد بادوام طولانی ‌مدت است. قاب های چوبی یا پلاستیکی کمتر عمر می کنند.

یکی دیگر از عوامل کلیدی که باید در نظر گرفت پایه است. به دنبال پایه های آلومینیومی پهن باشید. پایه های نایلونی چون باریک تر هستند دوام کمتری دارند. همچنین باید چرخ ‌های صندلی تا حد امکان بزرگ باشند.

هرچه کاستور پهن ‌تر باشد، ساختار محکم‌ تر است. سه اینچ یا بیشتر ترجیح داده می شود. دو اینچ یا کمتر خیلی عالی نیست.

خرید بهترین صندلی گیمینگ

3- لوازم داخلی صندلی:

چرم واقعی بسیار گران است. چرم PU معمولا برای نیازهای بسیاری از افراد کافی است، زیرا بهترین ارزش هزینه کردن برای خرید بهترین صندلی گیمینگ را دارد. برخی از صندلی ها دارای روکش پارچه ای مصنوعی یا روکش میکروفیبر هستند.

عامل دیگری که در هنگام انتخاب لوازم داخلی بهترین صندلی گیمینگ باید در نظر گرفته شود، تنفس پذیری است. برای کمک به دفع گرما، صندلی ‌های خاصی دارای روکش مشبک تنفسی هستند. هر چه پارچه تنفس بیشتری داشته باشد، راحت تر است و کمتر عرق خواهید کرد. بنابراین اگر برای شما ضروری است، صندلی با مواد مشبک را انتخاب کنید.

4- دسته صندلی:

دسته صندلی یکی دیگر از نکات مهم در زمان خرید بهترین صندلی گیمینگ است. در حالی که بیشتر صندلی ‌های بازی دارای تکیه‌ گاه بازو هستند، بسیاری از صندلی‌ های بازی کنسولی این گونه نیستند. این خوب است زیرا اگر به دنبال صندلی بازی کنسول هستید، از صفحه کلید و ماوس استفاده نمی کنید، بنابراین پشتیبانی از بازوها کمتر ضروری است.

بزرگ‌ ترین دسته ‌ها متحرک هستند و به شما امکان می ‌دهند آن ‌ها را متناسب با بدن و اندازه خود سفارشی کنید. شما باید بتوانید آن ها را طوری تنظیم کنید که شانه های شما ریلکس باشند، آرنج ها در یک زاویه صحیح قرار بگیرند و بازوهای شما محافظت شوند.

دسته های بازو باید حداقل ارتفاع آن ها قابل تنظیم باشد. بهترین صندلی گیمینگ باید در حالت ایده آل نیز عرض قابل تنظیم داشته باشد. برخی از دسته‌ها به سمت بالا می روند و خارج می ‌شوند تا ورود و خروج را آسان ‌تر کنند.

صندلی گیمینگ حرفه ای

5- ظرفیت وزن و قد توصیه شده:

اکثر خریداران اولین صندلی های بازی این موضوع را نادیده می گیرند، اما برای خرید صحیح بهترین صندلی گیمینگ بسیار مهم است.

صندلی ‌های بازی می ‌توانند طیف وسیعی از قابلیت ‌های وزنی و ارتفاع پیشنهادی داشته باشند. بنابراین مطمئن شوید که یکی را متناسب با وزن بدن خود انتخاب کنید.

ظرفیت وزن دقیق متفاوت است، با این حال سنگین ترین صندلی ها می توانند تا وزن بیش از 500 پوند را تحمل کنند.

6- سازگاری با کنسول :

چندین صندلی دارای کانکتورهای USB بر دسته‌ ها هستند که به شما امکان می ‌دهد کنترل ‌های خود را شارژ کنید. برخی شامل صدای فراگیر داخلی هستند که صداهای کنسول شما را بلافاصله در کنار گوش شما پخش می کنند.

حتی چندین صندلی دارای ویژگی ‌های سازگاری با حرکت هستند که باعث می‌ شود در پاسخ به آنچه در بازی شما می‌ گذرد، تکان بخورند، کج شوند، بچرخند و ارتعاش کنند. عالی نیست؟ برای خرید بهترین صندلی گیمینگ به خاطر داشته باشید که این نوع ویژگی ها معمولا گران هستند. بنابراین اگر بودجه محدودی دارید، ممکن است نتوانید آن ها را خریداری کنید.

ابعاد صندلی گیمینگ

7- ابعاد: 

یکی دیگر از جنبه هایی که کاربران در زمان خرید بهترین صندلی گیمینگ اغلب از آن غفلت می کنند، اندازه صندلی بازی آن ها است. شما باید مشخصات را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که هم با فضای قابل دسترس و هم با فرم بدن شما مطابقت دارد.

به عنوان مثال، برخی از صندلی ‌ها دارای نشیمن باریک‌ تری هستند که باعث می ‌شود برای افرادی که ران یا پایین ‌تر دارند مناسب ‌تر نباشند. اکثر نمایندگی ها در صفحه اینترنتی که صندلی بازی برای فروش است، ابعاد را مشخص می کنند، اما اگر این کار را نکردند، در پرس و جو تردید نکنید. به یاد داشته باشید که از قبل فضای موجود خود را اندازه بگیرید تا مطمئن شوید که مناسب است!

8- مش صندلی:

مش تنفس پذیرترین ماده ای است که در صندلی های بازی استفاده می شود، خنک کننده است و راحتی عالی را فراهم می کند. این ماده تنفس پذیرترین ماده است که بیش از پارچه خاصیت خنک کنندگی دارد. تمیز کردن آن از چرم دشوارتر است، معمولا نیاز به استفاده از یک پاک کننده تخصصی برای از بین بردن لکه ها بدون از بین بردن توری ظریف است و معمولا در طول زمان دوام کمتری دارد، اما خاصیت به عنوان یک ماده صندلی فوق العاده خنک و راحت خود را حفظ می کند.

9- سبک صندلی:

انتخاب بهترین صندلی بازی که احساس راحتی و استحکام داشته باشد بسیار مهم است. اما اگر صندلی ‌ای را انتخاب کنید که با ترجیحات زیبایی شناختی شما مطابقت نداشته باشد، بیهوده است.

آیا صندلی ای می خواهید که تکمیل کننده تنظیمات RGB شما باشد؟ گزینه های رنگی بسیار زیادی برای تکمیل روشنایی نئون رایانه بازی شما وجود دارد.

انواع صندلی گیمینگ

انواع صندلی های بازی

در ادامه چند نوع از بهترین صندلی گیمینگ که محبوب هستند را بررسی می کنیم:

صندلی اداری

صندلی های اداری صندلی هایی هستند که برای استفاده در محیط کار طراحی شده اند. آن ها با در نظر گرفتن راحتی و ارگونومی ساخته شده اند.
اگرچه سبک های صندلی اداری با بهترین صندلی گیمینگ متفاوت است، اما همه آن ها ساختار مشترکی دارند. در پایین هر دو صندلی ، فاصله ای میان دو محور با چرخ وجود دارد. یک مکانیزم چرخشی و بالابر هیدرولیک در بالای پایه قرار گرفته است و به کاربر اجازه می دهد 360 درجه حرکت کند.

صندلی های مسابقه

یک پله بالاتر از صندلی های اداری هستند. هر دوی آن ‌ها طراحی مشابهی دارند، اما مدل ‌های مسابقه ‌ای مزایای بیشتری دارد.
مطمئنا، صندلی‌ های مسابقه ‌ای به یک دلیل، صندلی‌ های بازی کلیشه‌ای هستند: عملکردشان. مدل‌ های مسابقه ‌ای که به تمام ویژگی‌ های ارگونومیک سطح بالایی که برای بهترین صندلی گیمینگ می خواهید مجهز شده ‌اند. همچنین راحتی بی ‌نظیری را در طول جلسات بازی ‌تان تضمین می ‌کنند.
چه چیزی آن ها را متمایز می کند؟ صندلی ‌های مسابقه دارای تکیه‌ گاه‌ های بلند هستند که با ستون فقرات شما هماهنگ است و مانند یک نوزاد در گهواره از ناحیه کمر شما حمایت می ‌کند. آن ها همچنین دارای مکانیسم های تنظیم برتری هستند که شامل خمیدگی تا 180 درجه و حرکت 4 بعدی (جهت) می شود. همان گونه که قبل هم اشاره شد، مدل ‌های گران ‌قیمت دارای PU یا چرم طبیعی و بالشتک‌ های ضخیم هستند.

انتخاب بهترین صندلی گیمینگ

پایه

صندلی سبک پایه تا حدودی ترکیبی بین صندلی های فاصله محوری و راکرها است. آن ها اساسا برای بازی های کنسولی طراحی شده اند.
صندلی های بازی به سبک پایه معمولا کمی گران تر از صندلی های راکر هستند. آن ها همچنین قابلیت تنظیم بیشتری را ارائه می دهند و به جای اینکه در حالت راکر قرار بگیرید، یک پایه دارند که می چرخد.

راکر

این یکی از بهترین صندلی گیمینگ است. راکرها فیجت اسپینرهای صندلی های بازی هستند. صندلی ‌های راکر که منحصرا برای بازی ‌های کنسولی استفاده می‌شوند، مستقیما روی زمین قرار می ‌گیرند و به کاربر اجازه می ‌دهند به جلو و عقب تکان بخورد. گران ترین صندلی های این دسته با تجهیزات صوتی مانند بلندگوها در قسمت پشتی سر صندلی تزئین شده اند.

تکیه گاه

صندلی ‌های تکیه‌گاه یا صندلی‌ های راحتی، صندلی ‌های ثابتی هستند که برای بازی ‌های کنسولی استفاده می‌شوند. متاسفانه، هیچ تکان یا پرش در این صندلی ها وجود ندارد. اما آن ها فوق العاده همه کاره هستند و در اتاق بازی و محل زندگی مشترک عالی عمل می کنند.

برخی از بهترین صندلی گیمینگ تکیه‌ گاه‌ دارای طراحی ‌های بسیار خوب با محفظه‌ های ذخیره ‌سازی زیر صندلی و زیرپایی‌ های بازشو هستند. اگر طرفدار حرکات پویا نیستید، این یک جایگزین عالی است.

بهترین صندلی گیمینگ

سخن آخر

انتخاب بهترین صندلی گیمینگ می ‌تواند دشوار باشد و ممکن است در نهایت با یک صندلی بازی سطح پایین ‌تر مواجه شوید. ما این راهنما را در مورد نحوه انتخاب صندلی بازی ارائه کردیم تا بتوانید بهترین انتخاب را بر اساس کارایی و هزینه ای که انتظار دارید داشته باشید. ما همه چیزهایی را که در هنگام خرید صندلی بازی باید به آن توجه کنید پوشش داده ایم.
ابتدا نوع صندلی بازی مورد نظر خود را انتخاب کنید و سپس توصیه های خرید را به دقت بخوانید تا بهترین صندلی بازی را در قبال پول خود به دست آورید.